Zemin Kaplama

Zemin Kaplama

Zemin kaplama uygulamasındaki amaç; hali hazırda bulunan beton yüzeyin korunması, daha düzgün, uzun ömürlü, tozumasız, hijyenik ve görsel açıdan güzel görünümlü ortam elde edilmesidir.

                Zemin kaplama ürünleri ikiye ayrılır:

  • Epoxy zemin kaplama ürünleri
  • Poliüretan zemin kaplama ürünleri

 

 

EPOXY ZEMİN KAPLAMA

                Epoksi ürünler endüstriyel, dekoratif, hijyenik şartların arandığı bütün mekanlarda kullanılabilen, su geçirimsiz, esnek, antibakteriyel, UV ışınlarına dayanımlı, yüzeye yapışma mukavemeti yüksek, insan sağlığını tehdit etmeyen, 256 renk seçeneği bulunan zemin kaplama malzemesidir.

                Epoksi zemin kaplamanın hijyenik oluşu ve kolay temizlenebilmesi avantajlarındandır.

POLİÜRETAN  ZEMİN KAPLAMA

                Poliüretan ürünlerde yine antibakteriyel, hijyenik, su geçirimsiz, elastik, UV ışınlarına dayanımlı, yüzeye yapışma mukavemeti yüksek, uzun ömürlü, 256 renk seçeneği olan, kaymaz ve istenildiğinde kuvars kum destekli pürüzlü zeminler elde edilebilen, ağır yük trafiğine maruz kalan alanlarda; AVM, otoparklarda, teras zemin kaplamalarında, temel izolasyonlarında, soğuk hava depolarında, çatlak ve dilatasyon tamirlerinde kullanılan çok amaçlı ürünlerdir.

                Suya, rutubete, asit ve alkalilere karşı güvenle uygulanır  ve ileride oluşabilecek deformeler kolayca tamir edilebilir.

                Ayrıca poliüretan malzemeler çeşitli formatlarda üretildiğinden izolasyon amaçlı (su izolasyonu) kullanılır.